Інфрачервоне випромінювання

    Використання інфрачервоного випромінювання в медицині Лікування бронхіальної астми узкоспектральним ик - випромінюванням (результати клінічних спостережень)

Бронхіальна астма відноситься до числа найбільш поширених захворювань. За даними ВООЗ цим захворюванням страждає від 4 до 8% населення. Враховуючи, що в останні роки відзначається зростання числа захворювань після прийому медикаментів, велика увага приділяється методам немедикаментозної терапії.

   Одним з напрямків немедикаментозного протизапального лікування є застосування інфрачервоного випромінювання. Однак широкий спектр інфрачервоного випромінювання має у своєму складі спектр, який вище випромінювання здорового організму і це може чинити негативний вплив на здорові органи і тканини. У зв'язку з цим представляє великий інтерес застосування в терапії узкоспектрального інфрачервоного випромінювання, має довжину хвилі нижче випромінювання людського організму.

   У відповідності з сучасними даними розвиток бронхіальної астми пов'язано з гіперреактивністю великих і дрібних дихальних шляхів і є проявом хронічного запалення, наявністю діссоціатівних порушень всередині нейро-імуно-ендокринного комплексу, тому ми вважали за доцільне застосувати узкоспектральние випромінювачі при лікуванні цього захворювання. Використовувані нами ІЧ-випромінювачі надають протизапальний і антимікробний ефект, нормалізують імунітет і мікроциркуляцію, активізують мікросомальні ферменти і знижують рівень вільних радикалів шляхом їх рекомбінації і впливом на процеси ПОЛ.

Лікування узкоспектральним інфрачервоним випромінюванням проводилося хворим у клініці госпіталю Penawar (Малазія), а також в НМЦ "Kamolot-Salomatlik" (Узбекистан).

   Під наглядом перебувало 36 хворих на бронхіальну астму в віком від 5 до 76 років. За віком, хворі розподілилися наступним чином: до 14 років - 5 хворих; 15 - 30 років - 5 хворих, 31-50 років - 7, 51-60 років - 8, старше 61 року -